Dlaczego warto używać kuleczek do ćwiczeń mięśni dna miednicy?

Dobra forma mocno wpływa na ogólne samopoczucie, dziś chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Żyjemy w czasach, kiedy dbanie o siebie urasta do roli priorytetu, trudno się więc dziwić wzmożonemu zainteresowaniu aktywnością fizyczną, ćwiczeniami podnoszącymi kondycję i polepszającymi, tym samym, jakość naszego życia. Zdrowie stało się istotną kwestią, wartością, o którą warto się zatroszczyć. Aktywność fizyczna stała się modna, rośnie trend pracy nad mięśniami i nad sylwetką. To wspaniały kierunek; jeden z nurtów wartych naśladowania. Dlaczego jednak pomijać w nim jakiekolwiek partie mięśni, czy części ciała? Zwłaszcza, jeśli są to jedne z ważniejszych, z punktu widzenia kobiet, mięśnie wpływające na zwiększenie i utrzymanie wysokiego komfortu życia?

Mowa tutaj oczywiście o mięśniach dna miednicy, które, choć ukryte, również wymagają pracy nad nimi dokładnie tak, jak każda inna partia mięśni w ciele człowieka. Są one poddane takim samym prawom i zasadom i tak samo jak inne, z czasem tracą swoją sprężystość i zaczynają wiotczeć. Kiedy ich napięcie spada, zaczynamy odczuwać tego konsekwencje. Pierwszym objawem jest jakże niewinne popuszczanie moczu przy śmiechu, kichnięciu, kaszlnięciu. Często myślimy sobie wówczas, że to jednostkowy incydent. Liczymy na to, że się nie powtórzy i bagatelizujemy całą sprawę. Tymczasem prawidłową reakcją byłoby podjęcie działań, które zapobiegną dalszemu postępowaniu problemu. Tym bardziej, że na wczesnym etapie możemy w większości przypadków łatwo go zażegnać.

trening mięśni Kegla

Ważne funkcje mięśni Kegla

W trakcie życia przed ciałem kobiety stoi wiele trudnych wyzwań. Wielokrotnie wymagamy od niego adaptacji do bardzo ekstremalnych warunków. Ciąża, poród, naturalne procesy starzenia mają ogromny wpływ na formę, w jakiej jest nasz układ rozrodczy. Te czynniki między innymi mogą negatywnie wpływać na stan mięśni dna miednicy, których jedną z głównych funkcji jest utrzymanie znajdujących się w niej organów. Zaniedbanie tak ważnej kwestii w najlepszym wypadku skutkuje nietrzymaniem moczu, które samo w sobie jest dość uciążliwym i krępującym problemem. Życie w ciągłym stresie, że być może naturalny wybuch śmiechu, kichnięcie czy kaszlnięcie doprowadzi do kompromitującej sytuacji, dla nikogo nie jest komfortowe. Taki niepokój i ciągłe “pilnowanie się” nie może być czymś, do czego trzeba się przyzwyczaić, co można przyjąć i z czym można się pogodzić. Jednak skutki zwiotczenia mięśni dna miednicy mogą iść dużo dalej i mieć dużo bardziej negatywne następstwa, jak na przykład obniżenie lub wypadanie pochwy, z którymi walka będzie trudniejsze i dużo bardziej czasochłonna, a w skrajnych przypadkach wymagać może interwencji chirurgicznej.

Trening mięśni Kegla kuleczkami gejszy

W czym pomagają kuleczki Kegla?

Używanie kuleczek do ćwiczeń mięśni Kegla popularne jest również wśród osób, które planują macierzyństwo lub są po naturalnym porodzie (a nawet kilku). Ich stosowanie podczas ciąży jest niewskazane, jednak używanie ich regularnie przed zajściem w ciążę daje szansę na sprawniejsze rozwiązanie, a także sprawia, że okolice krocza stają się na tyle elastyczne, że minimalizuje to prawdopodobieństwo pęknięcia lub konieczność nacięcia podczas porodu. Kobiety, które poświęcają uwagę tej partii ciała i prowadzą systematyczne ich treningi szybciej dochodzą do siebie w okresie połogu.

Po porodzie często stan kanału rodnego odbiega od tego, w którym znajdował się przed wydaniem na świat potomka. Zazwyczaj kobiety uskarżają się na obniżenie lub brak satysfakcji z odbywanych stosunków. Mięśnie stają się wiotkie, ścianki pochwy tracą swoje napięcie, seks staje się mniej kontaktowy, co zauważają również Partnerzy. Trudniej w takiej sytuacji o podniecenie, a tym bardziej orgazm. Często następstwem jest obniżenie zadowolenia z życia seksualnego, spadek libido, konflikty z Partnerem, zanik bliskości. Obkurczanie ścianek pochwy można osiągnąć przy pomocy zabiegu chirurgicznego, jednak zanim uciekniemy się do takich drastycznych, ryzykownych i kosztownych rozwiązań, warto podjąć trening mięśni dna miednicy, ponieważ efekt może być zaskakująco pozytywny. Pod warunkiem systematyczności treningi przynoszą szybkie rezultaty. Już po kilku dniach kondycja mięśni wyraźnie się poprawi, co pozwala na mocniejsze zaciśnięcie ich na penisie Partnera i zwiększenie intensywności doznań Was obojga.

Ćwiczenia mięśni Kegla dla lepszego seksu

Trening mięśni Kegla

Pracujemy nad formą mięśni w siłowniach, na treningach, uprawiając różne sporty, a efekty w postaci wyrzeźbionej sylwetki cieszą nasze oczy. Chyba nikogo nie trzeba już jednak przekonywać, że również mięśnie dna miednicy, choć jest to partia niewidoczna gołym okiem, jest równie ważna jak inne mięśnie. Warto poprawnie zadbać o ich kondycję, zwłaszcza, że nie wymaga to nakładów czasu, czy finansów. W ten właśnie sposób proste kuleczki gejszy potrafią w zadziwiający sposób poprawić komfort naszego życia.

Dowiedz się również:

Brak produktów w koszyku.