W czym pomagają feromony?

Z pewnością dotarło do Ciebie kiedyś pojęcie feromonów, w kontekście perfum lub oddziaływania na płeć przeciwną. Feromony często jawią się jako przywabiający partnerów seksualnych zapach, a ich właściwości urastają do rangi magii. Tak naprawdę jednak tajemnicze flakoniki nie zawierają czarodziejskich eliksirów, a raczej więcej mają wspólnego z biologią, czy chemią niż z metafizyką. Czym zatem są te feromony – zastanawiasz się pewnie? Poznajmy więc trochę faktów.

Feromony to substancje, które wzbudzają pożądanie – czy tak jest naprawdę? W dużym uproszczeniu trochę tak, ale jednak jest to bardzo ograniczone podejście do tych substancji. Ich funkcja jest dużo, dużo bardziej skomplikowana. Feromony to substancje semiochemiczne, które służą do komunikacji. Są one produkowane przez różne gruczoły i znajdują się głównie w wydzielinach takich jak ślina, pot, mocz, łzy, itd. W świecie zwierząt nie tylko potrafią zasygnalizować gotowość do prokreacji, przywabić partnera/partnerkę, wywołać pożądanie, ale również zaznaczyć terytorium, odstraszyć wroga, ostrzec przed zagrożeniem, wywołać strach lub wręcz przeciwnie, uspokoić, wywołać poczucie bezpieczeństwa. 

najlepsze perfumy z feromonami

Komunikacja za pomocą feromonów

Feromony służą do niewerbalnej komunikacji, przekazują one pewne informacje. Są to substancje bezzapachowe – nawet w dużym stężeniu ich woń nie jest wcale lub jest ledwie wyczuwalna. Feromony nie oddziałują przez zmysł węchu, choć rejestrowane są one w aparacie lemieszowym, który mieści się w nosie. Przekazywanie niesionych przez nie komunikatów odbywa się poza udziałem świadomości. Związki te, wychwytywane przez wyżej wymieniony narząd i przekazywane są do kory mózgowej i wywołują pewną reakcję organizmu, np. seksualne przyciąganie. Fascynujące, prawda?

Ta forma komunikacji oraz potencjał, jaki ona niesie od lat była i wciąż jest przedmiotem zainteresowania i badań wielu naukowców. To, że ludzie reagują na feromony zostało wielokrotnie udowodnione w eksperymentach. Jak to jednak jest, że jakaś niewyczuwalna dla nas substancja wywołuje określone reakcje? W jaki sposób może działać na obydwie płcie i skłaniać do różnych zachowań? Czyżby feromony były inteligentne? Oczywiście odpowiedź jest nieco bardziej skomplikowana, a feromony to zazwyczaj złożone związki substancji chemicznych o określonym działaniu. Inne feromony będą działać na mężczyznę, a na inne feromony zareaguje kobieta. Jak już wyżej się dowiedzieliśmy, feromony wywołują nie tylko pożądanie, ale mogą wzbudzać sympatię, zaufanie, lub wręcz przeciwnie strach, dystans, respekt. Dlatego producenci feromonów, które można nabyć, starannie opracowują ich kombinacje, które mają na celu wywołać określone zmiany w zachowaniu otoczenia. Zaczyna być jasne, że feromony mogą naprawdę wiele zdziałać w Twoim życiu, czyż nie?

Feromony pomagają ułożyć relacje społeczne

No ale dość tego naukowego bełkotu, co feromony mogą zrobić dla Ciebie? Czy to prawda, że mogą pomóc zwabić potencjalnych partnerów? Tak, to się zgadza. Najczęściej poszukiwane są feromony, które pomagają zwiększyć atrakcyjność jednostki w oczach płci przeciwnej. Zastanawiasz się czasami, dlaczego pewne osoby, gdziekolwiek się pojawią, cieszą się sympatią otoczenia, chociaż nikt właściwie nie jest w stanie wskazać przyczyn tego przychylnego nastawienia. Często mówi się, że mamy tylko kilka sekund na wywołanie pozytywnego pierwszego wrażenia. W tak krótkim czasie bardzo ciężko jest zabłysnąć intelektem, czy porywającą osobowością, natomiast komunikat niesiony przez feromony wyprzedzi Ciebie niczym dobra sława. 

Ludzie z Twojego otoczenia będą Tobą bardziej zainteresowani i po prostu będą odczuwać chęć poznania Cię i obcowania z Tobą. Będą szukać kontaktu, zachęcać Cię do niego, być bardziej przychylni. Po prostu będziesz w niezrozumiały dla nich sposób wyróżniać się z tłumu – być może będą to przypisywać Twojej charyzmie, ale tylko Ty będziesz znać prawdę. Zdajesz sobie sprawę, jak te kilka dodatkowych punktów na starcie może zmienić przebieg niektórych sytuacji? Na pewno jesteś w stanie przywołać w pamięci co najmniej kilka sytuacji z Twojego życia, kiedy bardzo by się przydały? Feromony mogą Cię wyróżnić spośród innych kandydatów na wymarzone stanowisko, ponieważ zapadniesz w pamięć komisji rekrutacyjnej. Komunikat, jaki wysyłają może pomóc pokonać konkurencję w klubie, ponieważ pozytywna aura, jaką one roztaczają zainteresuje potencjalną partnerkę/potencjalnego partnera. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej, a na pewno już widzisz inne możliwości, jakie ze sobą niesie używanie feromonów.

luksusowe feromony dla niej i dla niego

Feromony - pomoc w osiągnięciu sukcesu

Podobny sukces feromony mogą zapewnić Ci w życiu zawodowym. Wyobrażasz sobie jak feromony mogą zmienić dynamikę w zespole, w którym pracujesz? Jak już wcześniej wspominaliśmy – feromony to nie tylko as w rękawie podczas flirtu, a wykorzystanie ich tylko w ten sposób to jak złowić złotą rybkę i zrobić z niej kolację. Czy zastanawiasz się czasem, co możesz zrobić, aby Twoje pomysły i projekty były częściej dostrzegane i doceniane przez przełożonych? Może właśnie dlatego przydałoby Ci się więcej wsparcia ze strony współpracowników? 

Tylko jak ich do tego przekonać, że warto stanąć po Twojej stronie? Na wszystkie te pytania jest jedna prosta odpowiedź. Odpowiednia mieszanka feromonów nie tylko zasygnalizuje otoczeniu, że jesteś odpowiedzialną osobą, której można zaufać i na której można polegać. Zyskasz sympatię, wiarygodność, przychylność ze strony koleżanek i kolegów z pracy, a to sprawi, że zmieni się również Twój własny stosunek do Twojej osoby. Zauważysz, że jesteś pożądanym towarzystwem, a ludzie Cię szanują i liczą się z Twoim zdaniem. To podbuduje Twoją pewność siebie i sprawi, że częściej zechcesz wychodzić z inicjatywą. Zmiany, które dostrzeżesz, dadzą Ci satysfakcję i pomogą uwierzyć, że naprawdę możesz osiągnąć wszystkie wytyczone sobie cele, poznanie nowych, wspaniałych ludzi, nawiązanie wartościowych kontaktów zawodowych, większa decyzyjność w firmie, w której pracujesz, realny wpływ na to, co się dzieje zarówno w Twoim życiu zawodowym jak i prywatnym. I to wszystko dzięki substancjom komunikacyjnym działającym zupełnie poza świadomością. Nie musisz robić zupełnie nic, poza użyciem perfum – czy to nie wspaniałe?

Luksusowe i skuteczne feromony Just You

Jak używać feromonów?

Jak zatem zacząć tą wielką przygodę? Najlepiej od zakupu dobrych feromonów. Nie kieruj się ceną – feromony to nie są tanie substancje, często tanie produkty nie mają wcale ich zawartości lub ta zawartość jest niewystarczająca, a w związku z tym nie spełnią Twoich oczekiwań. Kiedy znajdziesz odpowiednie feromony – dalej ta droga jest już prosta. Wystarczy, że codziennie po porannym prysznicu rozprowadzisz ich niewielką ilość w miejscach, gdzie ciało ma najwyższą temperaturę – na nadgarstkach, na szyi (za uszami), na karku, w zgięciach łokci, na klatce piersiowej. Po ubraniu, możesz również przejść przez feromonową mgiełkę, aby wzmocnić efekt. Tylko tyle do codziennej rutyny i aż tyle dla Twojego komfortu życia.

Zainteresował Cię ten temat? Chcesz sprawdzić co feromony mogą zrobić dla Ciebie? Nie możesz się doczekać, aby je wypróbować? Chodź z nami dalej… Przeczytaj dlaczego warto wybrać właśnie feromony Just You? I na który zapach się zdecydować.

Dowiedz się również:

Brak produktów w koszyku.