Wysiłkowe nietrzymanie moczu - problem dotykający wiele kobiet

Justyna Płonka słynie ze swojego zamiłowania do sportu. Sama siebie określa mianem “zapalonej crossfiterki”, a wolne chwile spędza na aktywności fizycznej w klubie sportowym trenując również sporty siłowe. Obracając się w środowisku sportowym szybko odkryła, że kobiety mocno angażujące się w wysiłek fizyczny, cierpią na bardzo specyficzny problem, jakim jest nietrzymanie moczu. Objawia się on w trakcie ćwiczeń, np. przy podnoszeniu większych ciężarów, podczas śmiechu, kaszlu, kichnięcia bezwiednym wyciekiem niewielkiej ilości moczu. Ta wstydliwa kwestia, jak się okazało, dotyczy wielu Pań – to zainteresowało Justynę Płonkę do tego stopnia, że postanowiła poszukać rozwiązania.

Nietrzymanie moczu dotyka 423 miliony osób na świecie – są wśród nich nie tylko kobiety. Dolegliwość ta jest w dzisiejszych czasach powszechna i ma status choroby cywilizacyjnej. W Polsce ilość osób borykających się z tą kwestią szacowana jest na ponad 2 miliony osób. Aż 25-45% kobiet, w zależności od grupy wiekowej, zmaga się z tym problemem. Jego przyczyn może być kilka, między innymi postępujący wiek, obniżony w wyniku menstruacji poziom estrogenów, ciąża i poród, otyłość, niektóre choroby przewlekłe, przyjmowanie niektórych leków, i wiele innych.

Ćwiczenia z kulkami gejszy jako forma rehabilitacji

Przypadki niezależnego od woli wycieku moczu z pęcherza moczowego warto konsultować z lekarzem – jest on w stanie zaproponować odpowiednie środki zaradcze lub wdrożyć farmakologię. Na początku może on jednak zasugerować zmianę stylu życia i ćwiczenia odpowiedzialnej za podtrzymywanie narządów rodnych, pęcherza i cewki moczowej grupy mięśni. Ćwiczenia te polegają na świadomej pracy, naprzemiennym zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy. Chociaż na ich wykonanie wystarczy kilka minut dziennie, to jednak sporej części zmagających się z tym problemem osób niezwykle ciężko jest zmobilizować się do takiej systematyczności.

Pomyślała o tym Justyna Płonka i we współpracy z zespołem zaprzyjaźnionych przedstawicieli środowiska medycznego opracowała specjalny zestaw ćwiczeń, który wymaga od użytkowniczek minimum zaangażowania i pozwala im swój trening wykonywać całkowicie bez udziału świadomości. W zaprojektowaniu technicznych i konstrukcyjnych szczegółów kuleczek gejszy pomagali między innymi urolog, położna, ginekolożka i trenerka personalna. Po wielu miesiącach konsultacji, badań i testów wreszcie finalny produkt ujrzał światło dzienne.

Kuleczki gejszy zapobiegają popuszczaniu moczu

Just You - kuleczki zaprojektowane przy współpracy specjalistów

Kuleczki gejszy Just You (firmowane marką Erotic Med) dedykowane są wszystkim kobietom – nie tylko tym aktywnym. Dzięki swojej pomysłowej konstrukcji zapewniają komfortowe i płynne przejścia pomiędzy kolejnymi etapami zaawansowania ćwiczeń. Zestaw treningowy składa się z dwóch elastycznych stelaży i czterech obciążników. Stelaże – szkielety służą do umieszczenia w nich obciążników w postaci kuleczek. Dzięki nim aplikacja kuleczek oraz usunięcie ich z pochwy są proste i można to zrobić jednym ruchem. Wiele możliwości kombinacji obciążenia i 5 różnych etapów intensywności treningu pozwala jak najbardziej dobrać obciążenia do możliwości własnych mięśni oraz śledzić wyraźne postępy w treningu.

W zestawie znajduje się również 4 obciążniki – 2 sztuki kuleczek 30g oraz 2 sztuki kuleczek 40g. Precyzyjne wyważenie każdej z kuleczek, a także odpowiednie ich dobranie do każdego etapu ćwiczeń są bardzo ważne dla komfortu i bezpieczeństwa ich użytkowania. To kuleczki biofeedback. W praktyce oznacza to, że w zewnętrznej, wykonanej z silikonu medycznego sferze znajduje się jeszcze mniejsza kuleczka. Podczas kiedy użytkowniczka porusza się, wewnętrzna kuleczka zachowuje się jak grzechotka, obijając się o ściany większej sfery, powodując wypadanie gadżetu z pochwy. Wówczas właśnie mięśnie dna miednicy wykonują mimowolny skurcz, który temu zapobiega. To sprawia, że ćwiczenie przy użyciu kuleczek Erotic Med jest nie tylko bezproblemowe, ale również, a nawet przede wszystkim, całkowicie bezpieczne dla użytkowniczki.

Wyjątkowy pomysł wymiennych ciężarków to nie jedyna zaleta projektu Justyny Płonki. Kuleczki gejszy Erotic Med są idealnie dopracowane nie tylko pod względem konstrukcyjnym – każdy ich szczegół został doszlifowany z wyjątkową precyzją, niczym cenny diament. Do ich produkcji użyto wysokiego gatunku, gładkiego i przyjemnego w dotyku silikonu medycznego. Jest to materiał hypoalergiczny, w pełni bezpieczny dla ciała. Wisienką na tym torcie z pewnością są względy estetyczne – kuleczki mają przepiękne, pastelowe i niezwykle kobiece kolory różu i błękitu, stelaże zaś są śnieżnobiałe.

Just You - dbałość o szczegóły i wysoką jakość

Wszystko zatem, od konstrukcji, wagi, materiałów wykonania i ostatecznie kolorów, razem tworzy niesamowitą całość, dopracowaną w każdym najmniejszym szczególe z precyzją i troską, która charakteryzuje artystę tworzącego dzieło sztuki.
Od kiedy zestaw ten pojawił się w salonie Erotic Med zakupiło go wiele kobiet. Ich pozytywne recenzje, a także to, że powracały one, by zestaw taki sprawić i podarować najbliższym sobie osobom – matkom, siostrom, przyjaciółkom – było największą nagrodą za włożoną w stworzenie go pracę. Entuzjastyczne opowieści o zmianach w komforcie codziennego życia, jaki przynosiły kuleczki gejszy Erotic Med dawały poczucie spełnionej misji i zachęcały do dalszego promowania zdrowia intymnego i świadomego, higienicznego, satysfakcjonującego seksu.

Dowiedz się również:

Brak produktów w koszyku.