Dlaczego kulki kegla Just You?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu - problem dotykający wiele kobiet

Mgr Justyna Płonka słynie ze swojego zamiłowania do sportu. Sama siebie określa mianem “zapalonej crossfiterki”, a wolne chwile spędza na aktywności fizycznej w klubie sportowym trenując również sporty siłowe. Obracając się w środowisku sportowym szybko odkryła, że kobiety mocno angażujące się w wysiłek fizyczny, cierpią na bardzo specyficzny problem, jakim jest nietrzymanie moczu. Objawia się on w trakcie ćwiczeń, np. przy podnoszeniu większych ciężarów, podczas śmiechu, kaszlu, kichnięcia bezwiednym wyciekiem niewielkiej ilości moczu. Ta wstydliwa kwestia, jak się okazało, dotyczy wielu Pań – to zainteresowało mgr Justynę Płonkę do tego stopnia, że postanowiła poszukać rozwiązania.

Nietrzymanie moczu dotyka 423 miliony osób na świecie – są wśród nich nie tylko kobiety. Dolegliwość ta jest w dzisiejszych czasach powszechna i ma status choroby cywilizacyjnej. W Polsce ilość osób borykających się z tą kwestią szacowana jest na ponad 2 miliony osób. Aż 25-45% kobiet, w zależności od grupy wiekowej, zmaga się z tym problemem. Jego przyczyn może być kilka, między innymi postępujący wiek, obniżony w wyniku menstruacji poziom estrogenów, ciąża i poród, otyłość, niektóre choroby przewlekłe, przyjmowanie niektórych leków, i wiele innych.

Ćwiczenia z kulkami gejszy jako forma rehabilitacji

Przypadki niezależnego od woli wycieku moczu z pęcherza moczowego warto konsultować z lekarzem – jest on w stanie zaproponować odpowiednie środki zaradcze lub wdrożyć farmakologię. Na początku może on jednak zasugerować zmianę stylu życia i ćwiczenia odpowiedzialnej za podtrzymywanie narządów rodnych, pęcherza i cewki moczowej grupy mięśni. Ćwiczenia te polegają na świadomej pracy, naprzemiennym zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy. Chociaż na ich wykonanie wystarczy kilka minut dziennie, to jednak sporej części zmagających się z tym problemem osób niezwykle ciężko jest zmobilizować się do takiej systematyczności.

Pomyślała o tym mgr Justyna Płonka i we współpracy z zespołem zaprzyjaźnionych przedstawicieli środowiska medycznego opracowała specjalny zestaw ćwiczeń, który wymaga od użytkowniczek minimum zaangażowania i pozwala im swój trening wykonywać całkowicie bez udziału świadomości. W zaprojektowaniu technicznych i konstrukcyjnych szczegółów kuleczek gejszy pomagali między innymi urolog, położna, ginekolożka i trenerka personalna. Po wielu miesiącach konsultacji, badań i testów wreszcie finalny produkt ujrzał światło dzienne.

Kuleczki gejszy zapobiegają popuszczaniu moczu

Just You - kuleczki zaprojektowane przy współpracy specjalistów

Kuleczki gejszy Just You (firmowane marką Erotic Med) dedykowane są wszystkim kobietom – nie tylko tym aktywnym. Dzięki swojej pomysłowej konstrukcji zapewniają komfortowe i płynne przejścia pomiędzy kolejnymi etapami zaawansowania ćwiczeń. Zestaw treningowy składa się z dwóch elastycznych stelaży i czterech obciążników. Stelaże – szkielety służą do umieszczenia w nich obciążników w postaci kuleczek. Dzięki nim aplikacja kuleczek oraz usunięcie ich z pochwy są proste i można to zrobić jednym ruchem. Wiele możliwości kombinacji obciążenia i 5 różnych etapów intensywności treningu pozwala jak najbardziej dobrać obciążenia do możliwości własnych mięśni oraz śledzić wyraźne postępy w treningu.

W zestawie znajduje się również 4 obciążniki – 2 sztuki kuleczek 30g oraz 2 sztuki kuleczek 40g. Precyzyjne wyważenie każdej z kuleczek, a także odpowiednie ich dobranie do każdego etapu ćwiczeń są bardzo ważne dla komfortu i bezpieczeństwa ich użytkowania. To kuleczki biofeedback. W praktyce oznacza to, że w zewnętrznej, wykonanej z silikonu medycznego sferze znajduje się jeszcze mniejsza kuleczka. Podczas kiedy użytkowniczka porusza się, wewnętrzna kuleczka zachowuje się jak grzechotka, obijając się o ściany większej sfery, powodując wypadanie gadżetu z pochwy. Wówczas właśnie mięśnie dna miednicy wykonują mimowolny skurcz, który temu zapobiega. To sprawia, że ćwiczenie przy użyciu kuleczek Erotic Med jest nie tylko bezproblemowe, ale również, a nawet przede wszystkim, całkowicie bezpieczne dla użytkowniczki.

Wyjątkowy pomysł wymiennych ciężarków to nie jedyna zaleta projektu mgr Justyny Płonki. Kuleczki gejszy Erotic Med są idealnie dopracowane nie tylko pod względem konstrukcyjnym – każdy ich szczegół został doszlifowany z wyjątkową precyzją, niczym cenny diament. Do ich produkcji użyto wysokiego gatunku, gładkiego i przyjemnego w dotyku silikonu medycznego. Jest to materiał hypoalergiczny, w pełni bezpieczny dla ciała. Wisienką na tym torcie z pewnością są względy estetyczne – kuleczki mają przepiękne, pastelowe i niezwykle kobiece kolory różu i błękitu, stelaże zaś są śnieżnobiałe.

Just You - dbałość o szczegóły i wysoką jakość

Wszystko zatem, od konstrukcji, wagi, materiałów wykonania i ostatecznie kolorów, razem tworzy niesamowitą całość, dopracowaną w każdym najmniejszym szczególe z precyzją i troską, która charakteryzuje artystę tworzącego dzieło sztuki.
Od kiedy zestaw ten pojawił się w salonie Erotic Med zakupiło go wiele kobiet. Ich pozytywne recenzje, a także to, że powracały one, by zestaw taki sprawić i podarować najbliższym sobie osobom – matkom, siostrom, przyjaciółkom – było największą nagrodą za włożoną w stworzenie go pracę. Entuzjastyczne opowieści o zmianach w komforcie codziennego życia, jaki przynosiły kuleczki gejszy Erotic Med dawały poczucie spełnionej misji i zachęcały do dalszego promowania zdrowia intymnego i świadomego, higienicznego, satysfakcjonującego seksu.

Dowiedz się również: