Kuleczki gejszy – jak ich używać?


Choć kuleczki gejszy są znane od dawna, zainteresowanie nimi powróciło relatywnie niedawno. O waginalnych kuleczkach często myśli się jako o erotycznym gadżecie. Niestety są to mylne wyobrażenia a same kuleczki są bardziej narzędziem treningowym niż tym orgazmowym utensylium. Dlaczego powinno się używać kulek Kegla? Do czego służą kulki waginalne? Jak używać kulek gejszy poprawnie? Odpowiedzi na te ważne pytania znajdziecie w poniższym tekście.
Kuleczki waginalne, które na fali popularności filmów o Christianie Greyu zaczęły wracać do łask, ciężko jest nazwać gadżetem erotycznym. Wbrew temu, jak zostały przedstawione w tej produkcji, same raczej nie są w stanie wywołać orgazmu i używa się ich w zupełnie innym celu. Przyznać trzeba, że noszenie ich może budować seksualne podniecenie i być ciekawym elementem gry wstępnej. Jednak zadaniem kulek dopochwowych jest ćwiczenie mięśni Kegla, których najważniejszą funkcją jest ochrona utrzymanie we właściwym położeniu organów miednicy mniejszej. Kobiety używają ich by poprawić kondycję, przywrócić napięcie ścianom pochwy po porodzie i czuć znów pełnię satysfakcji ze zbliżeń. Mięśnie dna miednicy można trenować dokładnie tak, jak inne partie mięśni naszego ciała. Zadbane i ćwiczone w odpowiedni sposób pozostaną na długo w dobrej formie i pomogą nam uniknąć wielu przykrych dolegliwości.
Kulki waginalne biofeedback są najchętniej wybierane przez kobiety. Charakteryzują się tym, że pod zewnętrzną powłoką znajduje się pusta komora, w której umieszczona jest mniejsza, cięższa kuleczka. Konstrukcja ta przypomina grzechotkę – jeśli potrząśniemy kulką usłyszymy uderzającą o jej ścianki mniejszą kuleczkę. Każdy ruch zatem uruchamia ten niewielki obciążnik, a jego grzechotanie powoduje automatyczny skurcz mięśni. Taka budowa umożliwia ćwiczenie ich w sposób automatyczny, bez konieczności specjalnego zaangażowania kobiety. Trening może się odbywać podczas spaceru, zakupów w drodze do pracy czy podczas normalnych zajęć domowych – trwa on cały czas, kiedy jesteś w ruchu. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to aby nie nadwyrężyć mięśni poprzez za długie ćwiczenie lub ćwiczenie ze zbyt dużym obciążeniem.
Kuleczki skonstruowane przez Justynę Płonkę opracowane zostały przy udziale fachowców wielu specjalizacji. W konsultacjach brali udział lekarze ginekolodzy i urolodzy, położne, fizjoterapeuci, trenerzy, sportowcy. Do ich powstania przyczyniło się również wiele kobiet oczekujących na jak najlepsze rezultaty treningu. Wywiady dotyczące ich sytuacji, ich przypadłości i ich nadziei na poprawę komfortu życia nadały kuleczkom ich niezwykłą formę. Idea bezpieczeństwa przede wszystkim od początku przyświecała ich powstaniu. Justyna Płonka ma ogromną wiedzę o treningu mięśni. Sama będąc osobą intensywnie trenującą, zdaje sobie ona sprawę, że ćwiczenia muszą być dopasowane do możliwości. Dlatego zaprojektowała przyrząd treningowy pozwalający na łatwą zmianę obciążenia. W zestawie znajduje się aż cztery ciężarki (2x 30g, 2x 40g) oraz dwie pętle do ich mocowania (pojedyncza i podwójna). Komplet umożliwia nie tylko idealny początek ćwiczeń bez efektu przetrenowania, ale również płynne przejście pomiędzy kolejnymi etapami ćwiczeń.
Pierwszym etapem ćwiczeń jest uchwyt na pojedynczą kuleczkę, w którym umieścić należy jeden obciążnik 30g. Zalecamy ćwiczenie z nim przez ok. 2 tygodnie a następnie zmianę obciążenia na pojedynczą kuleczkę 40g. Po kolejnych 2 tygodniach ćwiczeń należy przejść do uchwytu podwójnego, w którym umieszczamy dwie kuleczki po 30g. Ćwiczymy przy jego użyciu ok. 2 tygodni, po czym zastępujemy jeden z ciężarków kuleczką 40g. Po kolejnych 2 tygodniach wymieniamy na cięższy również drugi obciążnik. Podczas pierwszego etapu ćwiczeń ich czas powinien być stopniowo wydłużany. Proponujemy zacząć od 20 min., natomiast maksymalny czas ćwiczeń jaki rekomendujemy to 90 min. Systematyczność treningów odgrywa ważną rolę dla tempa i stopnia uzyskania rezultatów. Ćwiczenia powinny być wykonywane nie rzadziej niż 3-4 razy w tygodniu. Ważne jest również, aby ćwiczenia odbywały się podczas ruchu. Może to być jogging, ale może to również być spokojny spacer. Jeśli natomiast kobieta się porusza, trening się nie odbywa.
Pierwsze efekty ćwiczeń są dostrzegalne w krótkim czasie. Już pierwszy etap powinien przynieść motywującą do dalszych treningów poprawę. Kuleczki mogą pomoc zażegnać problem nietrzymania moczu, poprawić napięcie ścianek pochwy, sprawić, że seks będzie znów bardziej satysfakcjonujący dla obydwu stron. Systematyczne ćwiczenia przy ich użyciu pomogły wielu kobietom, o czym świadczą pozytywne rekomendacje naszych Klientek.
Brak produktów w koszyku.