Sex coaching – wszystko, co chciałbyś o nim wiedzieć

Bardzo często na co dzień spotykam się z pytaniem, czym właściwie się zajmuję, jak wygląda moja praca, kto do mnie przychodzi, z jakimi problemami i w końcu – czym różnię się w swojej profesji od seksuologa. Na te i wiele innych pytań odpowiem w dalszej części tekstu, zatem zapraszam do lektury.

Sex coaching – czym jest?

Sex coaching w wolnym tłumaczeniu to trenowanie seksu, czyli ćwiczenie i wytwarzanie w sobie prawidłowych zachowań, reakcji, emocji związanych z seksualnością – własną i tą w relacji z innymi osobami. Tak naprawdę w naszej kulturze seks jest tematem tabu, który przez lata nie był poruszany. Rodzice w poprzedniej epoce nie rozmawiali z nami jak zachować się podczas zbliżenia, w szkołach nie było edukacji seksualnej, zatem nie mieliśmy skąd czerpać tej niezwykle istotnej wiedzy. Młodzi mężczyźni najczęściej odkrywali erotykę za sprawą odważnych pism pornograficznych bądź podczas oglądania filmów dla dorosłych. Stąd też w wielu przypadkach wytworzone zostały w nich błędne stereotypy i myślenie o seksie. Kobiety zaś, dopiero po 20. roku życia tak naprawdę zaczynają się interesować swoją seksualnością, którą poznają podczas zbliżeń. Nie jest nam do końca znana także nasza fizjologia – do tej pory można spotkać się z błędnym stwierdzeniem, że dziewczynki np. oddają mocz przez pochwę. Oczywiście nie zawsze tak musiało być, jednak brak wiedzy i szczerej rozmowy z osobami bardziej doświadczonymi sprawiło, że coraz więcej dorosłych ma problemy seksualne o podłożu fizycznym i psychologicznym. Sex coaching jest po to, by wypracować w takiej osobie podstawy i znaleźć wspólne rozwiązanie na trapiące pacjenta trudności w osiągnięciu satysfakcji ze współżycia.

Sesje Sex Coachingu w Krakowie

Sex coach, czyli trener seksu

Sex coach jest osobą, która jest w stanie zdystansować się do Twojego problemu i jest w stanie pomóc Ci go rozwiązać za sprawą stworzonego specjalnie dla Ciebie planu. Ja sama jestem coachem, który niezwykle indywidualnie podchodzi do każdego klienta – robię wnikliwy wywiad, rozmawiam, pytam, tworze wizualizacje tego, jak mój pacjent chciałby, by jego życie seksualne wyglądało. Za sprawą narzędzi, wiedzy i doświadczenia jestem w stanie nakreślić Ci krok po kroku, co zrobić, byś odczuwał/odczuwała przyjemność ze zbliżeń i poznawania własnej seksualności. Jestem swego rodzaj przyjacielem do seksu, z którym można szczerze porozmawiać i rozwiać swoje wszelkie wątpliwości, co jest niezwykle ważne, ponieważ dobre współżycie przekłada się na naszą pewność siebie, sukcesy w związku, pracy i relacjach z innymi ludźmi. Jestem otwarta, wyrozumiała i niezwykle liberalna, dlatego też nie musisz się obawiać wizyty – zawsze Cię wysłucham i nie ocenię, a skutecznie pomogę. Prowadzę sesje nie tylko indywidualne, ale także w parach, gdzie skupiam się na podstawach związku i dążę wspólnie z pacjentami do tego, by nauczyli się na nowo ze sobą rozmawiać i czuć się ze sobą dobrze nie tylko w łóżku.

W czym pomagam?

Jako sex coach pomagam przede wszystkim rozwiązać problemy seksualne związane z fizjologią i psychologią. Podpowiadam mężczyznom jak sobie pomóc przypadku przedwczesnego wytrysku, zaburzeń wzwodu, braku orgazmu, nieśmiałości w kontaktach z kobietami, brakiem pewności siebie związanym np. z przyrodzeniem itp. Kształtuję w nich nowe nawyki, pomagam w zrozumieniu swojego ciała, własnej fizyczności. Jeśli chodzi o płeć piękną, najczęściej zgłaszają się do mnie panie w związku z brakiem orgazmu, pochwicą, cielesną niechęcią do partnera, którego darzą uczuciem, traumami odnoszącymi się do wydarzeń z przeszłości. Kobietom pomagam także uwierzyć w swoją wyjątkowość, odkrywam przed nimi ich seksapil, daje im sporą dawkę motywacji. Najczęściej tak małe zmiany są w stanie na stałe zmienić ich życie nie do poznania. Kilka sesji poprawia znacznie ich życie, nie tylko seksualne, ale także i codzienne, nawet w kontaktach międzyludzkich. Dobry seks i szczęśliwy związek dodaje skrzydeł, stąd też tak jak wcześniej wspomniałam, w swoim gabinecie goszczę także pary, które uczę wzajemnego komunikowania potrzeb, co czasem jest jedynym i podstawowym problemem w relacji. Szersze rozwinięcie zagadnień, w których się specjalizuję, znajduje się w poście “Jakie zagadnienia porusza Sex Coach?”

Czym różnię się od seksuologa, psychiatry?

Od psychiatry i seksuologa różnię się przede wszystkim tym, że nie przepiszę Ci magicznej pigułki, która ma za zadanie poprawić Twoje życie seksualne. Nie skupiam się także na traumatycznej przeszłości, która dla wielu jest bolesna, nie skupiam się na niej, a ważna jest dla mnie przyszłość, wizualizacja, motywacja i chęć podjęcia działania przez pacjenta. Rozmawiamy na tematy intymne, pragniemy razem rozwinąć seksualność klienta, jednak sex coach w żaden sposób nie dotyka go i nie wchodzi w żadne relacje. Nie pokazuje także techniki seksualnych na żywo – opowiadam o nich i zlecam ćwiczenia w domu w samotności lub z partnerem/partnerką. Są to przede wszystkim techniki relaksacyjne, masturbacyjne, a także te niezwiązane z cielesnością – trening nad własnym poczuciem wartości, rozmowy z samym sobą bądź techniki negocjacyjne podczas kontaktów werbalnych z drugą połową. Czasem odkrycie ich sprawia, że problem w życiu pary nagle znika, choć oczywiście wymaga to szczerości i zaufania.

Sesja z sex coachem w komfortowej atmosferze

Jaka jestem i jakie są moje kwalifikacje?

Dobry sex coach jest liberalny, ponieważ bardzo często wstyd klientów spowodowany swoimi problemami sprawia, że zamykają się oni w marazmie swojej seksualności. To, że jestem osobą, która wysłucha, pomoże i nie oceni, jest niezwykle pomocne w otwarciu się mojego rozmówcy. Znam ich potrzeby, ponieważ od wielu lat prowadzę swój własny sklep medyczno-erotyczny. Współpracuję z ludźmi z różnych środowisk, którzy mają różnorodne pragnienia i działania, w których chcą uczestniczyć. Seks jest bardzo delikatnym tematem i wiele osób odczuwa dyskomfort w opowiadaniu o nim, ponieważ kulturowo nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Jestem osobą, do której ludzie często przychodzą po wsparcie emocjonalne, ponieważ pozwalam im przeżywać wszystkie uczucia bez próby ich stłumienia. Klienci są bardziej zmotywowani, gdy wiedzą, że ich wysiłki się opłacają. Kiedy pomagam swoim klientom świętować każdy ich nawet najmniejszy sukces, robią dużo większe postępy i pragną coraz więcej. Moja praca zatem nie polega jedynie na udzielaniu porad, ale także na reakcji i słuchaniu klientów. Tak wiele osób nigdy nie ma okazji porozmawiać z kimś o seksie – czują się więc szczęśliwi, że mogą się „wygadać” osobie bezstronnej. Takim właśnie jestem sex coachem w mieście Kraków. Dodatkowo ukończyłam kompleksowe szkolenie coachingowe posiadające międzynarodową akredytację jakości na najwyższym poziomie ACTP ICF. Dysponuję również kilkuletnim doświadczeniem w pracy w obszarze seksuologii, prowadząc, tak jak już wcześniej wspomniałam, pierwszy w Polsce medyczny salon erotyczny, który jest rekomendowany w środowisku lekarskim.

Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, czy skorzystać z sesji u mnie pamiętaj, że obowiązuje mnie tajemnica i dyskrecja. Sex coaching to moja pasja, dlatego zawsze staram się, by mój klient był maksymalnie zadowolony z efektów, które posłużą mu na lata, a może i nawet do końca życia.

Dowiedz się również:

Brak produktów w koszyku.