Jak dojechać?
785-613-573
Kontakt

wśród mężczyzn

Just-You

Problemy mężczyzn, którzy potrzebują wsparcia sexcoacha

 

Bez wątpienia częściej swoimi problemami seksualnymi przejmują się mężczyźni niż kobiety. Jest to uwarunkowane kulturowo – stereotypy na temat tego, że mężczyzna powinien być nadto sprawny seksualnie, są tak głęboko zakorzenione w psychice płci silnej, że nawet gdy pojawia się najmniejszy problem, wpływa on na jego samopoczucie i pewność siebie.

 

Na szczęście jednak coraz więcej mężczyzn nie wstydzi się prosić o pomoc. Zauważam, że częściej otwierają się przede mną, mówią szczerze o swoich problemach, ponieważ ufają mi i wiedzą, że wspólnie jesteśmy w stanie rozwiązać wiele nurtujących ich kwestii. Niestety bardzo często nie mają oni z kim o tym porozmawiać – wstyd przed kolegami i partnerkami sprawia, że nawet najmniejszy defekt urasta do rangi dużego problemu. Stąd też powstał mój gabinet – przez lata udzielałam rad w jedynym i najbardziej innowacyjnym, sekspozytywnym miejscu w Polsce, sklepie Erotic-Med. Dzięki temu, że poznałam całe spektrum problemów kobiet, mężczyzn i par, wspierając się odpowiednim wykształceniem, postanowiłam dzielić się swoją profesjonalną pomocą. O mojej skuteczności świadczą same pozytywne opinie – w tym tych osób, które nadal są pod moją opieką. Zatem jakie są to zaburzenia?

 

Brak możliwości realizacji potrzeb seksualnych

Bardzo często do mojego gabinetu zgłaszają się mężczyźni, którzy są sfrustrowani, ponieważ nie mają możliwości realizacji swoich potrzeb seksualnych. Zazwyczaj wynika to z dysharmonii w związku opartej na większym libido mężczyzny. Często nie chodzi o sam seks, ale także otwarcie się partnerki na nowe doznania, które na dłuższą metę mogą nawet przeciwdziałać chęci zdrady. Dzieje się tak z prostej przyczyny – partnerzy nie potrafią ze sobą rozmawiać, przez cały czas odczuwają wstyd przed swoją drugą połową, bądź wymagają, by to ona była inicjatorem niektórych eksperymentów. Podczas terapii z sexcoachem, czyli ze mną, takie osoby mają szansę nauczyć się na nowo komunikacji i stworzenia podstaw związku, który nie będzie miał przed sobą żadnych tajemnic.

 

Zaburzenia wzwodu członka

Wbrew pozorom u sexcoacha jesteśmy w stanie pomóc sobie w przypadku zaburzeń wzwodu. Jeśli są one spowodowane problemami na tle psychicznym, jest to jak najbardziej do rozwiązania. Zazwyczaj związane jest to z brakiem pewności siebie mężczyzny, nadmiernym stresem, wcześniejszymi niepowodzeniami, traumatycznymi wydarzeniami w życiu. W moim gabinecie za sprawą samej rozmowy (sexcoach absolutnie do dotyka pacjenta ani nie wykonuje z nim żadnych ćwiczeń) jesteśmy w stanie zniwelować to zaburzenie, wprowadzić plan zaradczy na podstawie odkrytej przyczyny. Zazwyczaj zalecam treningi masturbacyjne i relaksacyjne, a także takie, które pozwolą oswoić się mężczyźnie z partnerką. Niestety, jeśli powodem są problemy ze zdrowiem, w tym różnego rodzaju choroby i uszkodzenia mechaniczne prącia, należy zgłosić się do odpowiedniego lekarza specjalisty medycyny.

 

Przedwczesny wytrysk

Moi klienci bezustannie zgłaszają się do mnie z zaburzeniami wytrysku. W takiej sytuacji też jestem w stanie pomóc, pod warunkiem, że są one wynikiem problemów o podstawie psychogennej. Są to tak zwane zbyt wczesne wytryski, czyli orgazm na samą myśl o seksie, podczas pierwszych pieszczot, gry wstępnej lub po kilku minutach ruchów frykcyjnych. Są one powodem dużej frustracji, ponieważ mężczyzna nie jest w stanie zadowolić partnerki w satysfakcjonujący sposób, co powoduje u niego wstyd, zażenowanie i zniechęcenie do dalszych kontaktów. Przyczyną może być nadmierne pobudzenie, nawyki masturbacyjne, stresujący stosunek przerywany, bardzo pobudzające działanie partnerki lub wręcz przeciwnie – lęk przed nią. Wszystko jednak jesteśmy w stanie wypracować w moim gabinecie – posiadam wiedzę i doświadczenie, które jest w stanie pomóc i w tym przypadku.

 

Kompleksy, brak pewności siebie

Wielu mężczyzn nie jest w stanie podjąć kontaktów seksualnych z kobietami ze względu na posiadanie całego szeregu kompleksów, które ich hamują w prawidłowym funkcjonowaniu. Najczęściej jest to uznawanie swojego członka za mało okazałego, uznawanie siebie za mało atrakcyjnego, nieśmiałego, niewystarczająco sprawnego seksualnie. Wszystkie te negatywne myśli wpływają na całe życie, nie tylko seksualne. Kompleksy są podstawą wielu innych zaburzeń – w tym tych psychicznych, które powodują problemy z erekcją czy też zaburzenia wytrysku. W moim gabinecie jestem w stanie wypracować w mężczyźnie nowe spojrzenie na siebie, które sprawi, że nabierze wiatru w żagle, a jego współżycie, kontakty towarzyskie i biznesowe będą zadowalające.

 

Znaczny spadek libido

Żyjemy w ciągłym pędzie, mężczyźni przepracowują się, by zapewnić swojej rodzinie dobry byt. Pozostawanie po godzinach w biurze, stres wyniszczający organizm, złe relacje z partnerką… to wszystko sprawia, że płci silnej odechciewa się współżycia. Jest to coraz większa przeszkoda w życiu partnerów. Podczas rozmowy w taką osobą jestem w stanie nakierować ją na nowe, spokojniejsze tory, w których to przyjemność uprawiania seksu z ukochaną staje się ważniejsza niż praca i problemy osobiste. Wskazuję, uczę, informuję jak poprawnie się wyłączyć i cieszyć się z igraszek w domu, nie szukając przygód poza związkiem.

 

Ciągła chęć eksperymentowania

Z czasem zwykły, klasyczny seks dla moich klientów jest niewystarczający i zwracają się do mnie z kwestią, że nic już ich nie podnieca, nie kręci, a chęć zdrady, poznania nowego obliczu seksu, czy też ekstremalnych praktyk jest w nich tak silna, że sami się tego obawiają. Bardzo często jest wynik uzależnienia m.in. od pornografii i korzystania z sex-portali. W takim przypadku nie zalecam całkowitego odcięcia się, lecz stopniowo, razem z moim pacjentem opracowujemy strategię, by ograniczyć pewne niepokojące symptomy. Nie zawsze są one negatywne, jednak warto o nich porozmawiać i znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

 

Problemów może być znacznie więcej i mogą być one złożone, jednak należy pamiętać o tym, że każdy z odpowiednią dawką motywacji i moimi wskazówkami może być rozwiązany.