Jak dojechać?
785-613-573
Kontakt

wśród kobiet

Just-You

Problemy seksualne, z którymi zgłaszają się do mnie kobiety

 

Coraz częściej goszczę w swoim gabinecie kobiety w różnym wieku, którym pomagam w rozwiązaniu ich problemów seksualnych. Świadomość ich posiadania i rozpracowanie pomaga skutecznie osiągać satysfakcję seksualną, co skutkuje zadowoleniem nie tylko ze współżycia, ale wpływa także pozytywnie na jakość życia na co dzień.

Jakie zatem są to zaburzenia i jak można je zniwelować za sprawą terapii u sexcoacha?

 

Przez wiele lat prowadząc jedyny w Polsce sklep medyczno-erotyczny Erotic-Med miałam okazję spotkać się z wieloma problemami seksualnymi kobiet, które uniemożliwiały im osiągnięcie szczęścia erotycznego z partnerem, i nie tylko. Jako osoba otwarta, liberalna, a przede wszystkim posiadająca odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje, postanowiłam pomagać takim osobom, służąc radą i opracowując realne, skuteczne strategie. Jako sklep, ale również jako sexcoach posiadam same pozytywne opinie, a nasz salon, jest wyjątkowym miejscem wspierającym pozytywny seks. Zatem wiedząc to wszystko i przez lata skutecznie pomagając innym, postanowiłam stworzyć listę najczęstszych zaburzeń, z którymi przychodzą do mnie Panie. Oczywiście jest ich o wiele więcej, a niektóre z nich są bardzo złożone, jednak jest to kwestia niezwykle indywidualna i wymaga rozstrzygnięcia już podczas samej wizyty w moim gabinecie.

 

Dysfunkcje seksualne kobiet

Zaburzenia seksualne Pań to powszechny problem, który dotyka około 40 proc. kobiet. Problemy te często związane są traumatycznymi doświadczeniami, źle wypracowanymi wzorcami i wiekiem, a wraz z upływem lat mogą się tylko pogłębiać. Typowe objawy związane z dysfunkcjami obejmują zmniejszone nawilżenie pochwy, ból i dyskomfort podczas stosunku, brak podniecenia i trudności w osiągnięciu orgazmu. Tylko niewielki odsetek kobiet szuka pomocy medycznej. W porównaniu z badaniami i leczeniem zaburzeń u mężczyzn, kobiety nie szukają tak często pomocy, jak ich partnerzy, a swój orgazm i satysfakcję odkładają na dalszy plan. Na szczęście coraz bardziej rośnie świadomość i zaufanie do zawodu sexcoacha w Polsce, dlatego mogę cieszyć się z większej liczby przedstawicielek płci pięknej w moim gabinecie.

 

Brak ochoty na seks

Funkcje seksualne są wynikiem złożonego procesu nerwowo-naczyniowego kontrolowanego przez wkłady psychologiczne i hormonalne. Jak każda skoordynowana reakcja fizjologiczna, w tę funkcję zaangażowanych jest wiele systemów. W odniesieniu do prawidłowego funkcjonowania pochwy i łechtaczki wymagany jest wystarczający dopływ krwi dla satysfakcjonującego doświadczenia seksualnego. Aby do niego doszło, musi nastąpić chęć do współżycia, a co za tym idzie podniecenie. Jeśli ono nie występuje od zawsze lub po np. urodzeniu dziecka, oznacza to, że kobieta nie odczuje satysfakcji z seksu i koło się zamyka. Na sesji ze mną kluczowe w tym przypadku jest poznanie przyczyny i wypracowanie w sobie zdrowych, sekspozytywnych nawyków.

 

Nieodczuwanie przyjemności z seksu

Brak satysfakcji erotycznej jest ściśle związane z libido, ale także tym, że niektóre procesy fizjologiczne i psychiczne pacjentki mogą być w jakiś sposób zaburzone. Może być to brak pociągu do partnera, złe relacje z przeszłości, dramatyczne wydarzenia, brak pewności siebie i wiary w swoje umiejętności. Wreszcie może to być także niewiedza mężczyzny o tym, w jaki sposób pieścić partnerkę, co jest wynikiem wstydu przed szczerą rozmową. Podczas terapii ze mną osoba taka ma szansę otworzyć się i poznać sposoby okazywania swoich potrzeb i techniki, które sprawią, że seks stanie się wyjątkowo przyjemny.

 

Przewlekła anorgazmia

Zaburzenia orgazmu u kobiet charakteryzują się utrzymującym się lub nawracającym opóźnieniem, lub brakiem orgazmu po normalnej fazie podniecenia seksualnego. Badania wykazały, że prawie dwie trzecie kobiet ma problemy związane z osiągnięciem szczytowania, zarówno podczas stymulacji pochwy, jak i łechtaczki. A wystarczy poznać i dogłębnie przeanalizować, krok po kroku problem – czasem wymaga on terapii związanej z budowaniem samoakceptacji, pozytywnych podstaw w związku i dobrej konotacji z seksem. Niekiedy jest to powiązane również z niewiedzą i nieumiejętnymi próbami stymulacji. Na każdym spotkaniu z przedstawicielką płci pięknej staram się pomagać jej w odkrywaniu swojej seksualności i metod satysfakcjonującej stymulacji, która doprowadzi ją do orgazmu podczas seksu z partnerem i nie tylko.

 

Problem z nietrzymaniem moczu – mięśnie kegla

Mięśnie kegla są niezwykle ważne nie tylko w naszej kobiecej sferze erotycznej (pomagają mocniej odczuwać orgazmy), ale także przy prawidłowym funkcjonowaniu układu moczowego i ułatwionym porodzie. Mięśnie kegla dobrze wypracowane za sprawą np. kulek gejszy i moich wskazówek to brak zaburzeń trzymania moczu, silne odczuwanie orgazmów, kontrolna nad skurczami pochwy i pomoc podczas porodu oraz szybszy powrót do formy w trakcie połogu. Podczas sesji dotyczącej mięśni kegla oczywiście nie wykonujemy żadnych intymnych czynności, a jedynie nakierowuje i informuję klientkę, w jaki sposób powinna trenować ten obszar samodzielnie w domu.

 

Brak pewności siebie i akceptacji swojego ciała

Pewność siebie – to klucz do sukcesu każdej kobiety odczuwającej przyjemność ze zbliżeń. Gdy jej nie ma, możemy mieć problemy z osiągnięciem orgazmu, obniżonym libido i jakością życia. W moim gabinecie jestem w stanie w każdej kobiecie odkryć to, co najcenniejsze. Skutkuje to nie tylko jej dobrym samopoczuciem, ale także diametralną zmianą w całym życiu – także erotycznym. Wiara w siebie sprawia, że seks staje się piękniejszy, a my razem z nim. Podobnie jest w przypadku nawiązywania relacji z nowymi osobami – wiedząc, że jesteśmy atrakcyjne także w środku, jeszcze bardziej będą do nas lgnęły, a my będziemy same ze sobą szczęśliwsze.

 

Wiele z podanych problemów jest do wyleczenia, wymagają one jednak dużego samozaparcia, motywacji i regularnych spotkań. W przypadku praktyki w moim gabinecie częstotliwość wizyt moich klientów nie jest problemem – widząc skuteczność terapii, sami motywują się do pracy nad własną seksualnością.