​Czym są świece do masażu?

Świece do masażu ostatnimi czasy błyskawicznie zyskują na popularności. Dlaczego coraz więcej osób interesuje się nimi i wybiera właśnie świecę do masażu? Istnieje wiele powodów, by zastąpić tradycyjną świecę oraz olejek do masażu właśnie świecą z wosku sojowego. Materiał ten ma temperaturę topnienia ok 40-50 stopni C, podczas kiedy temperatura topnienia parafiny wynosi 60-70 stopni C. Wosk sojowy nie wydziela mocnych, nieprzyjemnych zapachów a stopiony ma postać olejku, który rozprowadzony na skórze pielęgnuje ją i odżywia. Jednak przede wszystkim parafina podczas spalania wydziela toksyczne substancje, sprawiając, że magiczna atmosfera, jaką tworzy płomień świecy jednocześnie jest niekorzystna dla naszego zdrowia.

​Zalety świec z wosku sojowego

Parafina jest produktem ubocznym rafinacji ropy naftowej. Podczas palenia świecy z parafiny wraz z ciężkim, smolistym dymem do powietrza uwalniane są również toluen i benzen. To szkodliwe związki chemiczne, których wdychanie wrażliwsze osoby przyprawiać może o ból głowy, kaszel i duszności. Miłośnicy otoczenia skąpanego w migoczącym blasku świec powinni zatem rozważyć koniecznie zamianę świec z parafiny na te z wosku sojowego, a na pewno korzyści szybko dadzą się zauważyć i odczuć.
Dodatkowo zauważyć warto, że świece sojowe mają prosty i naturalny skład. Dodawane do wosku sojowego zazwyczaj są naturalne olejki pielęgnujące lub eteryczne, dlatego wytwarzane z niego świece są przyjazne dla środowiska i biodegradowalne.
Kolejną cechą, która daje przewagę świecom z wosku roślinnego nad ich klasycznymi odpowiednikami, jest niska temperatura topnienia, dzięki czemu minimalizuje bolesnych poparzeń. Jeżeli z kolei poplamioną woskiem sojowym ulubioną pościel, można prosto oczyścić przy pomocy ciepłej wody z mydłem. Innymi zaletami są również dłuższy czas spalania świec z wosku sojowego – cieszyć one mogą 30-50% czasu więcej niż świece parafinowe.

​Jak używać świec z wosku sojowego?

Odpowiedni sposób palenia świecy z wosku sojowego pozwala zwiększyć jej żywotność i komfort jej użytkowania. Przede wszystkim przed zapaleniem knota należy się upewnić, że nie jest on dłuższy niż 1 cm, a w razie potrzeby przyciąć go do odpowiedniej długości. Podczas pierwszego palenia świecy roztopić powinna się cała wierzchnia część wosku, aby płynna jego warstwa była jednolita od knota do ścianek świecy. Taki zabieg sprawi, że świeca będzie wypalać się równomiernie, zamiast tworzyć tunel w wosku. 
Przy użyciu niektórych świec sojowych, również tych marki Just You, można wykonać przyjemny i odprężający masaż. Aby wykonać masaż z użyciem wosku sojowego należy zgasić płomień i odczekać kilka minut, następnie wylać odpowiednią ilość płynu na ręce i nałożyć na skórę masowanej osoby. Ciepły wosk  daje bardzo przyjemne wrażenia. Nie zastyga on jak parafina i nie kruszy się. Wosk sojowy nałożony na skórę zachowuje się jak olejek. Szybko zostaje on wchłonięty, nawilża, odżywia i pielęgnuje skórę. Zostawia na niej delikatny i przyjemny zapach. 
Świec do masażu z wosku sojowego Just You, jeśli będą one palone w powyższy sposób, można używać wielokrotnie. 
masaż świecą do masażu

Dowiedz się również:

Brak produktów w koszyku.